Kullanım Önerileri

· Güvenli kullanım hem de en iyi performansı alabilmeniz için montaj talimatındaki anlatımları detaylı bir şekilde takip edin.


·Ahşap yüzeyle temas etmelerini engelleyecek yeterince kalın ayırıcı bir malzeme kullanmadan sıcak ya da soğuk malzemeleri ahşap yüzeyle temas ettirmeyin.


·Vidalar ve bağlantı parçaları usulüne uygun monte edilmelidir. Kurulum esnasında ürünün hiçbir parçasını gereğinden fazla sıkıştırmayın ya da gevşek bırakmayın.


·Mobilyanızı sıvı maddelerden, çok nemli ortamlardan aşırı sıcak ve direk güneş ışınlarından ve ev içerisinde kullanılan kimyevi maddelerden koruyunuz. ( soba ve kalorifer yakınında konumlandırılması, çamaşır suyu, kolonya, aseton, asitli içecekler, çay, kahve vb.)


·Mobilyanızın içine ve üzerine aşırı ağırlık uygulamaktan ve ürüne dengesini bozabilecek ağırlıktaki cisimleri yaslamaktan kaçının.


·Herhangi bir sebeple mobilyanızın üzerine çıkmayın, basmayın, oturmayın ve asılmayın.


·Taşıma esnasında mobilyalarınızı ters sırayla sökün. Taşıma esnasında parçaların zarar görmemesi için parçaları düzgün bir şekilde istifleyerek naylon ya da karton ile ambalajlayın.


·Tekerlekli ürünler haricinde diğer mobilyaları sürükleyerek veya iterek hareket ettirmeyin.

 

·Eğer evin içerisinde mobilyalarınızın yerini değiştirecekseniz bütün rafları çıkarın. Ürünü kapak çekmece gibi hareketli parçalar yukarıya gelecek şekilde taşıyın.


·Tekerlekli mobilyalarda tekerlek frenlerinin kapalı olup olmadığını kontrol edin.


·Mobilyalarınızı yerleştirdiğiniz zeminin temiz ve düzgün olmasına dikkat edin.


·Mobilyanızın bulunduğu ortamda rutubet olsun ya da olmasın dolap ve çekmece içleri belirli zamanlarda kontrol edilmeli ve havalandırılmalıdır.


·Mobilyanızın arka kısımları rutubet ve küflenmenin önlenmesi amacıyla duvara en az 2 cm kalacak şekilde konumlandırılmalıdır.


·Yüzeylere sert ve sivri uçlu cisimlerle vurmayın ve bu tür cisimleri yüzeylere hızlı bir şekilde bırakmayın.